USA: firma kurierska rozpoczęła dostawy leków za pomocą dronów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2019 16:34

Używający dronów oddział firmy kurierskiej UPS Flight Forward rozpoczął powietrzne dostawy leków na receptę wprost do dwóch domów chorych w Karolinie Północnej. Usługa realizowana jest we współpracy z firmą farmaceutyczną CVS Health - poinformowała we wtorek (5 listopada) agencja Bloomberga.

Fot.Novelty

Dron przemieszcza się w trybie autonomicznym, jednak jest ciągle monitorowany przez operatora. Przesyłka opuszczana jest na wyciągarce w bliskiej odległości od domu - podał UPS w oświadczeniu.

- Mamy już możliwość zaoferowania różnych rozwiązań w dziedzinie dostaw dronami, które zaprojektowano pod potrzeby odbiorców mając na uwadze takie czynniki jak szybkość i wygodę - powiedział dyrektor ds. strategii i transformacji UPS Scott Price.

Szef koncernu David Abney uważa, że segment dostaw dronami ma potencjał do szybkiego rozwoju. Tego typu usługi są potrzebne szczególnie na obszarach wiejskich - ocenił. UPS chce na tym polu konkurować z takimi przedsiębiorstwami jak Amazon, Alphabet iFedEx.

Na początku października oddział firmy kurierskiej UPS otrzymał w USA uprawnienia do działania w charakterze linii lotniczej korzystającej z dronów. Piloci nie muszą już utrzymywać kontaktu wzrokowego z dronem, co poszerza możliwości dostaw. Oznacza to także wyprzedzenie konkurencji w dziedzinie dostarczania paczek dronami, gdzie swoje rozwiązania opracowują m.in. Amazon i Alphabet.

Od marca UPS wykonał już 1,5 tys. przynoszących zyski lotów na terenie kampusu szpitala WakeMed w mieście Raleigh w stanie Karolina Północna. Firma podpisała też kontrakty z innymi podmiotami, z którymi będzie analizować opłacalność dostaw powietrznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum