URPL: lek Arechin może być stosowany w leczeniu zakażenia koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2020 11:43

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak wydał decyzję o dodaniu nowego wskazania terapeutycznego dla leku Arechin. Będzie nim leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami.

Osoby zakażone koronawirusem mogą korzystać z leku wspomagającego terapię; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Na stronach urzędu dostępna jest decyzja w sprawie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Arechin (Chloroquini phosphas, 250 mg, tabletki), dodająca nowe wskazanie.

Chodzi o leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta, takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Adamed Pharma S.A. Firma w sobotnim (14 marca) komunikacie przekazała, że ARECHIN jest wytwarzany w zakładach produkcyjnych w Polsce i będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.

"Adamed Pharma, polska firma farmaceutyczna, będąc firmą społecznie odpowiedzialną, zabezpieczyła zapas produktu ARECHIN na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Produkt będzie dystrybuowany do pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministra Zdrowia" - poinformowała firma.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły dotąd koronawirusa u 84 osób, dwie z nich zmarły. (PAP)

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum