URPL: czasowe problemy ze szczepionką firmy Stallergenes

Autor: Rynek Zdrowia/rynekaptek.pl • • 14 grudnia 2015 14:15

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych informuje o tymczasowym wstrzymaniu wytwarzania szczepionek i testów przez firmę Stallergenes.

URPL: czasowe problemy ze szczepionką firmy Stallergenes
Fot. archiwum

Firma od sierpnia przeprowadza restrukturyzację systemów informatycznych w związku ze zmianą formy prawnej: integracja firmy Stallergenes S.A z firmą Greer Laboratories. 

Wdrożenie nowego systemu wpłynęło na znaczące opóźnienia dostaw. W wyniku kontroli Francuskiej Agencji ds. Zdrowia z dnia 2 grudnia 2015r. wykryto nieprawidłowości związane z systemem operacyjnym i podjęta została decyzja o tymczasowym wstrzymaniu wytwarzania. Produkcja zostanie wznowiona po usunięciu błędów, ale na dzień dzisiejszy, nie jest znana dokładna data. 

Producent informuje, że przyjmuje zamówienia klientów, jednak czas oczekiwania na szczepionkę nie będzie podawany. Pozostawia do decyzji kontrahenta oczekiwanie na realizację zamówienia lub jego anulowanie.

Informacja ta dotyczy wszystkich zamówień, które zostały złożone w poprzednich miesiącach i które nie zostały jeszcze zrealizowane. Do czasu wznowienia dostaw przez producenta szczepionki nie będą wysłane.

www.rynekaptek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum