UE: policja chce zapobiec wprowadzeniu do obrotu skradzionych leków

Autor: URPL/ Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2014 17:12

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych informuje, iż włoskie organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży we Włoszech fiolek zawierających lek Herceptin (trastuzumab) oraz ich ponownego nielegalnego wprowadzenia do dystrybucji w innych krajach.

UE: policja chce zapobiec wprowadzeniu do obrotu skradzionych leków

Właściwe organy krajowe pracują nad szybkim wykryciem wszystkich podejrzanych o sfałszowanie serii i nad wprowadzeniem działań mających na celu ochronę zdrowia obywateli UE.

Równolegle ze śledztwem, wycofuje się z obrotu w UE wszystkie fiolki, w przypadku których zachodzi podejrzenie, że zostały naruszone. Dodatkowo władze państw członkowskich rozważają wprowadzenie tymczasowych rozwiązań, włącznie ze wstrzymaniem w obrocie podejrzewanych produktów, lub ograniczeniami w imporcie równoległym.

Dodatkowo, obok wstępnych informacji o kradzieży leku Herceptin, potwierdzono kradzież dwóch innych leków: Alimta (pemetreksed) i Remicade (infliksymab). Organy krajowe prowadzą badania próbek z serii znajdujących się w obrocie. Do tej pory nie znaleziono dowodów na to, żeby w obrocie znajdowały się naruszone fiolki leku Alimta lub Remicade.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum