Toruńska spółka będzie dystrybutorem medycznej marihuany

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2019 13:44

We wtorek (12 marca) spółka Neuca poinformowała, że stała się "jednym z pierwszych dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce" i produkt jest już "na stanie magazynowym". Zaznaczyła, że tym samym rozpoczyna dystrybucję suszu.

Toruńska spółka będzie dystrybutorem medycznej marihuany
Fot. Shutterstock

Spółka zaznacza, że ze względu na limity dostaw marihuany leczniczej do Polski dostępność produktu będzie ograniczona. Podkreśla jednak, że będzie starała się dostarczyć lek do jak największej liczby klientów i tym samym zwiększyć dostępność dla potrzebujących pacjentów. "Liczymy, że wielkość dostaw do Polski będzie sukcesywnie rosnąć" - pisze Neuca.

Marihuana lecznicza ma być sprzedawana w opakowaniach po 5 i 10 gramów.

7 marca br. do Polski trafiła kolejna już dostawa konopi medycznych od spółki Spectrum Cannabis. Zgodnie z deklaracjami producenta, dla pacjentów dostępne jest obecnie 15 kg suszu zawierającego ok. 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Kolejna dostawa ma wynieść już ok. 50 kg, a pod koniec 2019 r. Spectrum Cannabis zapowiada sprowadzanie 100 kg konopi miesięcznie. Na polskim rynku mają się również pojawić konopie w formie olejków i kapsułek.

Spółka rozbudowuje swoją sieć sprzedaży - obecnie współpracuje już z Neuca, PharmaPoint, GenesisPharm.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum