Tomasz Leleno nowym rzecznikiem Narodowego Instytutu Kardiologii

Autor: oprac. LJ • Źródło: Mat. prasowe21 marca 2022 09:00

Tomasz Leleno jest nowym kierownikiem Biura Komunikacji i rzecznika prasowego Narodowego Instytutu Kardiologii. Stanowisko objął 14 marca 2022 roku.

Tomasz Leleno nowym rzecznikiem Narodowego Instytutu Kardiologii
Tomasz Leleno - nowy rzecznik Narodowego Instytutu Kardiologii Fot. NIA
  • Nowym kierownikiem Biura Komunikacji i rzecznika prasowego Narodowego Instytutu Kardiologii został Tomasz Leleno
  • Przez ostatnie 6 lat pracował jako rzecznik prasowy i szef Biura Prasowego Naczelnej Izby Aptekarskiej
  • Tomasz Leleno posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji

Z NIA do Narodowego Instytutu Kardiologii

Tomasz Leleno został kierownikiem biura komunikacji i rzecznika prasowego Narodowego Instytutu Kardiologii. Stanowisko objął 14 marca 2022 roku.

Do jego zadań należy m.in. doradztwo strategiczne w zakresie komunikacji, współpraca z mediami, a także zarządzanie projektami specjalnymi.

Tomasz Leleno posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji. Zanim dołączył do zespołu Narodowego Instytutu Kardiologii, przez blisko 6 lat pracował jako rzecznik prasowy i szef  Biura Prasowego  Naczelnej Izby Aptekarskiej.

W tym czasie stworzył od podstaw strategię komunikacji tej organizacji. Koordynował również projekty edukacyjne realizowane wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), Centrum e-Zdrowia (CeZ), WHO Poland i WHO Europe. Ponadto, współtworzył kampanię wizerunkową zawodu farmaceuty: „Po pierwsze farmaceuta”.

Wcześniej, przez 4,5 roku związany był z Grupą Adamed - polską firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną, gdzie jako PR Manager odpowiadał m.in. za współtworzenie i realizację strategii firmy w zakresie komunikacji korporacyjnej, relacje z mediami, współorganizowanie eventów i wydarzeń specjalnych, a także koordynację kampanii wizerunkowych. Z kolei w latach 2007-2011 pełnił funkcję rzecznika prasowego PFRON, odpowiadając za politykę informacyjną instytucji wobec mediów. W latach 2004-2007 pracował w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 - Wysokie standardy opieki nad pacjentami oraz stałe podnoszenie ich komfortu zdrowotnego od zawsze były wizytówką Instytutu. Przez wiele lat zrealizowano tutaj wiele cennych inicjatyw, jednak nie wszystkie z nich były nagłaśniane. Teraz to się zmieni. Naszym celem jest zaplanowanie i realizacja działań, które pozwolą na bardziej efektywną komunikację Instytutu z otoczeniem – powiedział Tomasz Leleno.

Tomasz Leleno jest absolwentem Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył także studia magisterskie na kierunku: „administracja". Jest również absolwentem studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. Od 2021 r. uczestniczy w programie: „MBA w Ochronie Zdrowia“ prowadzonym wspólnie przez Uczelnię Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum