Teva finalizuje przejęcie firmy Barr

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2009 15:37

23 grudnia 2008 koncern Barr stał się spółką całkowicie zależną od Tevy i zniknął z nowojorskiej giełdy jak osobna jednostka. Teva przewiduje, że transakcja przyczyni się do wzrostu wartości akcji w czwartym kwartale 2009.

Transakcja umocni także pozycję Tevy jako lidera na rynku amerykańskim i kluczowych rynkach światowych oraz doprowadzi do wzmocnienia zrównoważonego modelu rozwoju  i zwiększenia potencjału rozwojowego firmy.

Połączona firma obecna będzie w ponad 60 krajach. Według przewidywań, jej przychody wyniosą około 13,6 mld dolarów rocznie.

- Poprzez połączenie dwóch wiodących koncernów stworzyliśmy silniejszą, bardziej konkurencyjną firmę, która dzięki poszerzonemu zasięgowi geograficznemu uzyska znaczący potencjał rozwojowy. Portfel leków generycznych firmy Barr dostępny w Stanach Zjednoczonych,  zarówno tych obecnych na rynku, jak i w fazie rozwoju, wzbogaci naszą ofertę o nowe i atrakcyjne produkty. W wyniku transakcji segment leków specjalistycznych Tevy, zostanie wsparty o duży portfel leków stosowanych w ochronie zdrowia kobiet – komentuje fuzję Shlomo Yanai, prezes i CEO Tevy.

Zdaniem prezesa firmy Barr, Bruce'a Downeya, to przejęcie zapewni Tevie jeszcze lepsze możliwości reagowania na nowe potrzeby globalnego rynku leków generycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum