Ten ważny lek miał wrócić do aptek w październiku. Tak się jednak nie stanie

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl13 października 2022 19:30

Lek o działaniu psychotropowym, przeciwpadaczkowym i neurotropowym, stosowany powszechnie w neurologii, zniknął z aptek we wrześniu. Producent zapewniał, że planuje dostawy na październik. Tak się jednak nie stanie.

Ten ważny lek miał wrócić do aptek w październiku. Tak się jednak nie stanie
Nie wiadomo, kiedy Tegretol wróci do aptek. Fot. Shutterstock
  • Z aptek we wrześniu zniknął popularny lek na receptę działaniu psychotropowym, przeciwpadaczkowym i neurotropowym
  • Kolejne dostawy planowane były na październik. - Termin ten może jeszcze ulec przesunięciu - informował wtedy portal GdziePoLek.pl
  • Teraz producent potwierdził, że w październiku leku do aptek w październiku nie dostarczy

Lek powszechnie stosowany w psychiatrii

Tegretol CR 400 to lek o działaniu psychotropowym, przeciwpadaczkowym i neurotropowym. Stosuje się go powszechnie w neurologii i psychiatrii. Jest szczególnie zalecany w leczeniu przypadłości takich, jak choroba afektywna dwubiegunowa, bóle nerwu trójdzielnego, padaczka, zespoły maniakalne, stwardnienie rozsiane czy po odstawieniu alkoholu u osób uzależnionych. Lek jest dostępny wyłącznie za okazaniem ważnej recepty.

Wstępnie wznowienie dostaw planowano w październiku. Tak sie jednak nie stanie.

- Od producenta otrzymaliśmy informację, iż październikowa dostawa leku uległa przesunięciu. Na ten moment nie jest w stanie określić nowej planowanej daty dostawy - poinformował portal GdziePoLek.pl.

Lek Tegretol CR zawiera substancję czynną – karbamazepinę i jest dostępny w dwóch różnych dawkach – 200mg i 400mg. Występuje także pod postacią syropu. Karbamazepina ma działanie stabilizujące błony komórek nerwowych, które są zbyt mocno pobudzone. Preparat łagodzi skutki odstawienia alkoholu u osób, które są od niego uzależnione, zmniejsza agresywność i drażliwość, wypiera uczucie niepokoju oraz stany depresyjne. Ponadto zapobiega napadom bólu nerwu trójdzielnego.

O dawce leku decyduje indywidualnie lekarz.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum