×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Ten lek można już otrzymać za darmo. Kolejne pojawią się na liście od 1 listopada

Autorzy: PAP; oprac. ML • Źródło: PAP19 września 2023 19:00

Na podstawie decyzji ministra lek Enhertu zostanie objęty refundacją od 1 listopada 2023 r. w ramach programu lekowego B.9.FM - Leczenie chorych na raka piersi. Jest już dostępny w ramach finansowania pomostowego.

Ten lek można już otrzymać za darmo. Kolejne pojawią się na liście od 1 listopada
Nowe rozwiązania już obowiązują. Fot. Shutterstock
 • Szefowa MZ poinformowała w trakcie niedawnej konferencji prasowej, że od 1 listopada lek Trastuzumab derukstekan będzie refundowany
 • Jest on stosowany w leczeniu dorosłych chorych z HER2-dodatnim rakiem piersi
 • Zmiany już obowiązują dzięki współpracy z firmą

Włączono pomostowe finansowanie leku

- Na czas do 1 listopada włączamy, wspólnie z producentem, pomostowanie finansowanie, które umożliwi, że już od przyszłego poniedziałku, od 18 września, pacjentki z HER2 dodatnim nowotworem piersi rozsianym będą mogły skorzystać, wejść w program leczenia tym lekiem, a później płynnie przejść w refundację - powiedziała minister. Lek ten, jak mówiła, daje nadzieję pacjentkom z zaawansowanym procesem chorobowym.

Resort przekazał na Twitterze (X), że na podstawie decyzji ministra lek Enhertu zostanie objęty refundacją od 1 listopada 2023 r. w ramach programu lekowego B.9.FM - Leczenie chorych na raka piersi. Terapia będzie dostępna dla pacjentów w drugiej, trzeciej lub czwartej linii leczenia stosowanej z powodu nieoperacyjnego lub zaawansowanego HER2-dodatniego raka piersi, po zastosowaniu co najmniej jednej linii terapii anty-HER2.

MZ podało też, że od 1 listopada 2023 r. będzie również refundowana terapia lekiem Lynparza (olaparyb) w leczeniu raka piersi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze