Ta aplikacja ma pomogać w znalezieniu potrzebnego leku

Autor: Money/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2019 09:30

Katowicka firma informatyczna stworzyła aplikację, która ma zaoszczędzić niepotrzebnej wędrówki między aptekami. Pacjent, który potrzebuje konkretnego leku będzie wiedział, gdzie taki otrzyma od ręki.

Ta aplikacja ma pomogać w znalezieniu potrzebnego leku
Aplikacja dla pacjenta jest bezpłatna. Natomiast apteki uiszczają stałą opłatę. Fot. John Karakatsanis/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Aplikację ''KtoMaLek'' można ściągnąć na telefon komórkowy z systemem Android lub IOS. Po instalacji należy wybrać opcję lokalizacji, a następnie wpisać nazwę leku. Chwilę później na telefonie pojawi się lista najbliższych punktów, w których ten lek jest w sprzedaży - podaje Money.

Na liście oprócz adresów i informacji o godzinach otwarcia, wyświetlone zostają numery telefonów aptek. Wystarczy kliknąć na podany numer, aby połączyć się z konkretną apteką. Dzięki rozmowie z farmaceutą zyskamy pewność, że dany wyrób jest tam dostępny. Możemy też go zarezerwować.

Jak informuje Michał Bryzek z firmy Kamsoft, aplikacja "KtoMaLek" na bieżąco pobiera informacje z aptek i udostępnia je pacjentom. W jej bazie jest w tej chwili 7641 aptek w całej Polsce. Aplikacja dla pacjenta jest bezpłatna. Natomiast apteki uiszczają stałą opłatę. Jednak dopiero wtedy, jeśli zysk osiągnięty za jej pośrednictwem przekroczy ustalony poziom.

Więcej: money.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum