"Sprawa prezesa Borkowskiego": PSL złoży pozew przeciwko Dziennikowi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2009 17:41

PSL złoży pozew sądowy przeciwko Dziennikowi w związku z jego publikacją sugerującą, że partia jest finansowana przez francuską firmę farmaceutyczną - poinformował minister w kancelarii premiera Eugeniusz Grzeszczak.


Grzeszczak podkreślił, że artykuł w Dzienniku jest naruszeniem dobrego imienia partii. - Nie możemy tego zostawić samemu sobie, tutaj miara się przebrała – oświadczył Grzeszczak. - Minister dodał, że ludowcy rozważają, czy możliwe jest rozpatrzenie pozwu w trybie wyborczym.

- Jeżeli już jest ogłoszona kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, mamy zgłoszony komitet wyborczy, a publikuje się nieprawdziwe, kłamliwe informacje, które godzą w dobre imię PSL, to wyrażamy przekonanie, że będzie możliwy tryb wyborczy - powiedział Grzeszczak.

Przypomnijmy, że Dziennik 13 marca napisał, że dymisja szefa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Leszka Borkowskiego ma związek z odmową zarejestrowania leku francuskiej firmy Servier. Gazeta podała, że w tej sprawie interweniowało Ministerstwo Gospodarki, a sprawą miał interesować się wiceminister Marcin Korolec.

Według Dziennika Borkowski podejrzewał, że okoliczności starań o rejestrację leku mogą mieć charakter korupcyjny, dlatego w styczniu sugerował ABW, że francuski koncern mógł nielegalnie finansować PSL. Gazeta napisała, że ABW bada sprawę od kilku tygodni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum