×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: prezes ORL solidarny ze środowiskiem aptekarskim

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia   • 16 stycznia 2012 19:24

Po raz kolejny w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie prezesów Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach i Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Śląskie: prezes ORL solidarny ze środowiskiem aptekarskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowali prezesi obu Izb, spotkanie w całości zostało poświęcone bieżącej sytuacji związanej wprowadzaniem od 1 stycznia 2012 r. zapisów ustawy refundacyjnej.

Jacek Kozakiewicz, prezes ORL w imieniu śląskiego samorządu lekarskiego przekazał Piotrowi Brukiewiczowi, prezesowi RŚIA wyrazy solidarności i wsparcia w dążeniu do uwzględnienia w nowelizowanej ustawie refundacyjnej postulatów i poprawek zgłaszanych przez środowisko aptekarskie.

Poprawki te obejmują m.in. zmianę zapisów o karaniu aptek, w tym wprowadzenie możliwości odwoływania się do sądów powszechnych od decyzji kontrolnych NFZ i były zawarte w projekcie nowelizacji ustawy przedłożonym przez Ministra Zdrowia (w nawiązaniu do uzgodnień podczas spotkania przedstawicieli środowisk medycznych z Ministrem Zdrowia, które miało miejsce 4 stycznia br. w Warszawie).  

Prezes Jacek Kozakiewicz przekazał prezesowi Piotrowi Brukiewiczowi rekomendacje dotyczące zasad wypisywania recept przez lekarzy i lekarzy dentystów przyjęte w stanowisku Naczelnej Rady Lekarskiej z 13 stycznia br. Prezes ŚIA odniósł się z uznaniem do wyżej wymienionych rekomendacji wskazując, że pozwolą one na niezakłóconą realizację recept lekarskich, a chorym na dostęp do najtańszych odpowiedników substancji zapisanych przez lekarzy.

Ustalono też, że do końca bieżącego tygodnia w województwie śląskim realizowane będą, z uwzględnieniem należnej refundacji recepty, które zostały oznaczone pieczątką „refundacja leku do decyzji NFZ”, (z powodu wcześniejszego ich wystawienia lub braku możliwości zapoznania się lekarzy z aktualnymi rekomendacjami).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum