Silne leki psychotropowe dostępne na wyciągnięcie ręki. Winne e-recepty?

Autor: polsatnews.pl/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2021 10:58

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "e-recepty" pojawia się kilkadziesiąt ofert tzw. e-przychodni, które oferują wypisywanie leków online. Reporterka programu "Raport" w Polsat News udowodniła, że można legalnie i bez specjalnego wysiłku zdobyć recepty na medykamenty, których przyjmowanie powinno być pod szczególną kontrolą specjalistów.

Silne leki psychotropowe dostępne na wyciągnięcie ręki. Winne e-recepty?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Po wypełnieniu krótkiego formularza, płacimy za wypisanie recepty i zamawiamy wspomniane leki w trzech różnych e-przychodniach. Każdy z tych leków wymaga konsultacji z lekarzem - ta możliwa jest przez telefon lub za pośrednictwem okna czatu" - czytamy w polsatnews.pl.

W odpowiedzi dziennikarze "Raportu" otrzymali e-receptę. Nikt nie zapytał o stan zdrowia, nie skontaktował się z osobiście z "pacjentami" i nie przeprowadził konsultacji. Recepty bez problemu zrealizowano w aptekach.

Chodziło o silny, opioidowy lek przeciwbólowy, uzależniający lek z grupy benzodiazepin i lek na ciężkie stany depresyjne. - Ich połączenie może doprowadzić do zespołu serotoninowego, który objawia się zaburzeniami świadomości, gorączką i może nawet zagrażać życiu - przestrzega dr Sławomir Murawiec, psychiatra.

Więcej: polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum