Selvita zawarła nowe kontrakty usługowe

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 15:33

Firma biotechnologiczna Selvita zawarła dwa kontrakty usługowe z nowymi partnerami zagranicznymi z Brazylii i Stanów Zjednoczonych na łączną kwotę ok. 890 tys. zł.

Dzięki pierwszej umowie polska spółka zaistnieje na rynku brazylijskim, który w ciągu dwóch lat ma stać się czwartym pod względem wielkości rynkiem farmaceutycznym świata. Przedmiotem kontraktu o wartości 187 tys. euro (ok. 778 tys. zł) z brazylijską grupą jest świadczenie usług biologicznych w zakresie badań przedklinicznych leków biopodobnych.

Z kolei podpisanie umowy z amerykańskim partnerem otwiera krakowskiej spółce drzwi do San Francisco - drugiego największego ośrodka biotechnologicznego na świecie. Wartość umowy, której przedmiotem jest świadczenie usług z zakresu biologii molekularnej, to 36,5 tys. dol. (ok. 112 tys. zł).

Ze względu na globalne tendencje do obniżania kosztów opieki medycznej przez rządy, rynek leków biopodobnych jest aktualnie najszybciej rosnącym rynkiem w branży farmaceutycznej. Oczekuje się, że jego średnia roczna stopa wzrostu wyniesie w latach 2013-2018 ok. 11 proc.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum