Selvita: rozwijają projekty w zakresie farmakoterapii przeciwnowotworowej

Autor: LJX/rynekzdrowia.pl • • 02 marca 2012 11:19

Firma biotechnologiczna Selvita informuje o dokonaniach w zakresie realizacji dwóch projektów, dotyczących badań nad rozwojem nowej terapii przeciwnowotworowej z zastosowaniem innowacyjnych inhibitorów kinaz.

Pierwszy projekt, SEL24, jest obecnie na etapie wyboru związku do wprowadzenia do prób klinicznych. Pierwsze próby kliniczne planowane są na 2013 rok, po zakończeniu badań toksykologicznych na zwierzętach. Projekt SEL120 jest obecnie na etapie identyfikacji i optymalizacji cząsteczki wiodącej - informuje spółka.

Wyniki badań firma zaprezentuje podczas konferencji organizowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem (AACR) w Chicago (31 marca - 4 kwietnia).

Rozwój obu onkologicznych programów badawczych był możliwy dzięki środkom zdobytym przez spółkę w wyniku oferty prywatnej oraz debiutu na rynku NewConnect. Strategia Selvity zakłada sprzedaż obu projektów w nadchodzących miesiącach.

28 lutego 2012 roku Selvita SA oraz BioCentrum Sp. z o.o. zawarły z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy o dofinansowanie dwóch projektów badawczo-rozwojowych, w tym dla Selvita SA na rozwój nowej terapii przeciwnowotworowej z zastosowaniem innowacyjnych inhibitorów kinaz.
- całkowita wartość projektu: 8 595 300 zł,
- wartość dofinansowania: 6 773 520 zł
- czas realizacji: lata 2012 - 2015

oraz dla spółki zależnej - BioCentrum sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie na nowatorską technologię ekspresji białek rekombinowanych:
- całkowita wartość projektu: 1 958 000 zł
- wartość dofinansowania: 1 462 450 zł
- czas realizacji: lata 2011-2014

Projekty otrzymały wsparcie w ramach Działania 1.4 "Wsparcie projektów celowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 i będą współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Udana realizacja projektów przyczyni się do rozbudowy portfela projektów innowacyjnych Grupy Kapitałowej Selvita S.A. i do istotnego zwiększenia przychodów z działalności badawczej oraz usługowej w kolejnych latach. Prace badawczo-rozwojowe wykorzystają doświadczenie Spółki w zakresie inhibitorów kinaz zdobyte w projektach SEL24, SEL120 i SEL113.

Selvita, polska firma badawczo-rozwojowa, została założona w 2007 roku w Krakowie. Jej główną działalnością jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań z zakresu biotechnologii oraz bioinformatyki dla jednostek badawczo-rozwojowych, umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek.

Spółka jest również właścicielem krakowskiej firmy BioCentrum wykonującej usługi w zakresie badań przedklinicznych, chemii białek, krystalografii i produkcji enzymów
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum