Selvita chce pozyskać z emisji akcji 140 mln zł

Autor: GPW Infostrefa, PAP Biznes/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2018 19:03

Selvita chce pozyskać z publicznej emisji akcji ok. 140 mln zł netto, które przeznaczy na rozwój projektów leków w segmencie innowacyjnym - wynika z prospektu.

Fot. PTWP

Prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski jest obecnie właścicielem 36,2 proc. akcji spółki uprawniających do 47,6 proc. głosów na WZ. Wiceprezes Bogusław Sieczkowski ma 6,7 proc. akcji i 8,3 proc. głosów na WZ. Obaj zadeklarowali na konferencji, że nie wezmą udziału w ofercie i nie będą zapisywali się na akcje.

Środki pozyskane od inwestorów trafić mają na projekt SEL120 (z emisji trafić ma na ten cel 48 mln zł), na platformę terapii celowanych (14 mln zł), na platformę metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu (24 mln zł), na platformę immunoonkologiczną (34 mln zł), a także na platformę narzędziową cząsteczek biologicznych (20 mln zł).

Przedmiotem oferty publicznej jest do 2.200.000 akcji nowej emisji serii H. Oferta będzie realizowana z wyłączeniem prawa poboru. Maksymalna cena akcji w ofercie została ustalona na 61 zł.

Akcje oferowane są w transzy inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. W obu transzach – inwestorzy będący akcjonariuszami spółki na wskazany przez spółkę dzień, tzw. dzień referencyjny, będą mogli skorzystać z preferencyjnego przydziału akcji. Dzień ten wyznaczono na 7 lutego. Spółka podała, że jej intencją jest zaoferowanie w transzy inwestorów indywidualnych około 15 proc. akcji oferowanych.

Od 2 do 15 lutego odbędzie się proces budowy księgi popytu. Przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów indywidualnych odbędzie od 2 do 14 lutego, natomiast w transzy inwestorów instytucjonalnych od 19 do 21 lutego.

Na 15 lutego zaplanowano opublikowanie ceny ostatecznej, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Do 26 lutego nastąpić ma przydział akcji w obu transzach oraz zamknięcie oferty.  Selvita od 2014 r. notowana jest na głównym rynku GPW. 

Więcej: www.infostrefa.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum