Sanofi z nową marką i logiem korporacyjnym

Autor: oprac. LJ • Źródło: materiał partnera04 lutego 2022 11:30

Nowe logo Sanofi. Dwie fioletowe kropki symbolizują naukową podróż między punktem wyjścia oraz linię mety, czyli momentem odkrycia innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych.

Sanofi z nową marką i logiem korporacyjnym
Nowe logo Sanofi Fot. Sanofi
  • Firma Sanofi przedstawiła nową markę i logo korporacyjne
  • Ma odzwierciedlać zjednoczenie firmy wokół jednego celu i jednej tożsamości
  • Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 900 pracowników

Nowe logo odzwierciedla nowy cel i ambicję Sanofi

Firma Sanofi zaprezentowała nową i ujednoliconą markę korporacyjną. To efekt zapoczątkowanej w grudniu 2019 roku transformacji.

Dotychczasowe nazwy działów biznesowych, wchodzące w skład firmy, czyli Sanofi Pasteur i Sanofi Genzyme, dedykowane odpowiednio szczepionkom i lekom wysokospecjalistycznym, podobnie jak wszystkie inne przejęte przez firmę marki – od tej pory będą występować pod jedną, spójną nazwą Sanofi.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, "nowe logo odzwierciedla nowy cel i ambicję Sanofi i jest zainspirowane prostym i zorientowanym na ruch kodem, charakterystycznym dla branży technologicznej".

Dwie fioletowe kropki symbolizują naukową podróż między punktem wyjścia – ciekawością i gotowością do kwestionowania status quo i pytania „a co jeśli?” – oraz linię mety – czyli momentem odkrycia innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych mających wpływ na ludzkie życie.

Sanofi działa w 100 krajach świata

Sanofi to globalna firma biofarmaceutyczna, działająca w 100 krajach świata.

Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 900 pracowników. Jedna z 74 światowych fabryk Sanofi, zlokalizowana jest w Rzeszowie. Co roku w rzeszowskim zakładzie firma produkuje ponad 70 milionów produktów leczniczych, które trafiają zarówno na rynek polski, jak i do 23 innych krajów.

Siedziba główna Sanofi mieści się w Warszawie, a centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Błoniach.

W 2021 roku Sanofi znalazło się wśród Najlepszych Pracodawców w Polsce z tytułem Top Employer Poland 2021. Według danych IMS Health Polska, koncern zajmuje wysokie miejsce w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Firma notowana jest na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY).Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum