Sanofi partnerem Warsaw Health Innovation Hub

Autor: oprac. LJ • Źródło: Sanofi09 grudnia 2021 15:22

Sanofi w Polsce to kolejna firma, która została partnerem Warsaw Health Innovation Hub. To projekt Agencji Badań Medycznych współtworzony przez firmy z sektora medycyny, farmacji oraz biotechnologii.

Sanofi partnerem Warsaw Health Innovation Hub
Z ramienia Sanofi porozumienie podpisała m.in. Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce (fot. Sanofi)
  • Sanofi w Polsce to kolejna firma, która została partnerem Warsaw Health Innovation Hub
  • Chciałabym, aby Polacy mieli coraz szerszy dostęp do wielu przełomowych terapii - podkreśla Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce
  • Inicjatywa ma komplementarnie wykorzystać potencjał sektora biznesowego i publicznego w procesie identyfikacji problemów systemu ochrony zdrowia

MSD i Pfizer dołączyły do Warsaw Health Innovation Hub

Adamed dołącza do Warsaw Health Innovation Hub

Sanofi w Polsce to kolejna firma, która została partnerem Warsaw Health Innovation Hub - inicjatywy komplementarnie wykorzystującej potencjał sektora biznesowego i publicznego w procesie identyfikacji problemów systemu ochrony zdrowia, a w efekcie wspierającej diagnostykę i leczenie pacjentów.

Z ramienia Sanofi porozumienie podpisały Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce i General Manager Sanofi Genzyme w Polsce oraz Magdalena Kruszewska, CSE MCO Lead, Head of General Medicines Central Europe & Poland, a z ramienia Agencja Badań Medycznych Radosław Sierpiński, prezes agencji i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju sektora biotechnologii.

- Cieszę się, że podjęliśmy współpracę z Warsaw Health Innovation Hub i wraz z innymi partnerami tego przedsięwzięcia, będziemy w stanie wesprzeć dalsze usprawnianie polskiego systemu ochrony zdrowia, co finalnie, i w to głęboko wierzę, oznacza realną poprawę sytuacji pacjentów w naszym kraju, w tak trudnych obecnie czasach - skomentowała Agnieszka Grzybowska-Zalewska.

- Bardzo chciałabym, aby Polacy mieli coraz szerszy dostęp do wielu przełomowych terapii, ale również aby osiągali jak najlepsze wyniki leczenia lekami, które są już u nas dostępne. Ufam, że wspólnie z Agencją Badań Medycznych będziemy pracować nad inicjatywami wspierającymi ten cel – dodała.

W uroczystości udział wzięli również Joanna Lis, Country Market Access Head, Monika Chmielewska-Żehaluk, Country Communication Head z Sanofi w Polsce oraz Łukasz Wojdyga, Koordynator w Warsaw Health Innovation Hub.

Powołano Warsaw Health Innovation Hub przy Agencji Badań Medycznych. Ma łączyć sektor publiczny i biznes w obszarze zdrowia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum