Sanofi: będzie dostęp do wyników badań, również tych nieudanych

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2014 12:51

Od stycznia 2014 roku Sanofi rozszerza dostęp do informacji i danych z badań klinicznych, sponsorowanych przez spółki należące do Grupy.

Sanofi: będzie dostęp do wyników badań, również tych nieudanych

Decyzja ta ma na celu wsparcie realizacji postulatów zawartych w dokumencie "Zasady odpowiedzialnego udostępniania danych z badań klinicznych", wydanym wspólnie w lipcu 2013 r. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (PhRMA) oraz Europejską Federację Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA).

- Dzielenie się wynikami badań klinicznych, zarówno tych udanych jak i nieudanych, znacząco przyspiesza rozwój nowych terapii. Dzięki temu badania się nie powielają. Możliwość korzystania z innych osiągnięć zwiększa efektywność pracy badaczy - podkreślił Christopher A. Viehbacher, dyrektor generalny Sanofi, pełniący jednocześnie funkcję prezesa EFPIA.

Sanofi zapewni dostęp do danych z badań klinicznych i dokumentów pokrewnych, w tym również do raportów końcowych z badań sponsorowanych przez spółki Grupy Sanofi prowadzące badania kliniczne z udziałem ludzi.

Dotyczy to dokumentacji z badań przekazanej władzom rejestracyjnym w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej, odnoszącej się do produktów dopuszczonych do obrotu przez agencje nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2014 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum