Sanofi-Aventis uzyskała prawa do przeciwciała monoklinalnego anty-LIGHT

Autor: LJ/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2009 13:18

Sanofi-Aventis oraz japońska firma Kyowa Hakko Kirin zawarły umowę współpracy i licencji dotyczącą całkowicie ludzkiego przeciwciała monoklinalnego anty-LIGHT.

Dzięki umowe Sanofi –Aventis uzyskała prawa do przeciwciała monoklonalnego, które znajduje się obecnie na etapie badań przedklinicznych. Przeciwciało jest dedykowane chorym na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Crohna. Badania mogą pójść w kierunku innych schorzeń, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwciała anty-LIGHT mogą stanowić terapię alternatywną m.in. dla tych pacjentów, którzy nie mogą korzystać z leków anty-TNF.

Na mocy umowy firma Sanofi-Aventis uzyskuje wyłączne prawa do opracowywania produktu na całym świecie, z wyjątkiem Japonii i krajów azjatyckich, w których obie strony będą opracowywać produkt wspólnie. Firma Kyowa Hakko Kirin zachowuje prawa do wprowadzania produktu do obrotu w Japonii i Azji, a Sanofi-Aventis posiada wyłączne prawo do wprowadzania do obrotu i sprzedaży produktu w pozostałych krajach na świecie. Ponadto każda ze stron może promować produkt na terytorium drugiej strony razem z nią.

Firma Kyowa Hakko Kirin otrzyma płatność z góry, jak również płatności za poszczególne etapy projektu w zależności od pomyślnego ich ukończenia.

Łączna wartość płatności z góry oraz płatności za etapy może wynieść 315 mln dolarów. Kyowa Hakko Kirin będzie uprawniona do otrzymywania tantiem ze sprzedaży po skomercjalizowaniu produktu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum