Rzecznik NIA: w przypadku tego żartu zabrakło wyczucia

Autor: Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2020 15:33

Dobry żart polega na tym, że śmieszy obie strony - nie tylko jego autorów, ale również osoby czy grupę osób będących jego obiektem, które w naturalny sposób stają się częścią publiczności - w ten sposób Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej, komentuje film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece nagrany 1 lutego br. przez AbstrachujeTV.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Pokazanie pracy farmaceutów w tzw. „krzywym zwierciadle”, przy zachowaniu pewnych standardów, mogłoby być naprawdę ciekawym wyzwaniem. Niestety, w tym konkretnym przypadku wyraźnie zabrakło odpowiedniego wyczucia. Być może dlatego, że Internet coraz chętniej premiuje prymitywne filmy coraz częściej przekraczające granice dobrego smaku. Liczy się głównie poszerzanie zasięgów i „klikalność”, bez względu na to czy ktoś po drodze może poczuć się zniesmaczony - ocenia rzecznik NIA.

Naczelna Izba Aptekarska opublikowała 6 lutego wezwanie przedsądowe do dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawo oraz dobra osobiste farmaceutów, skierowane do producenta filmu firmy Abstra Sp. z o.o.

Przyczyną skierowania wezwania są krzywdzące treści kierowane w filmie do opinii publicznej, a dotyczące rzekomego sposobu pracy farmaceutów z pacjentami, którzy wykonują swój zawód w aptekach ogólnodostępnych.

Czytaj więcej: Naczelna Izba Aptekarska o filmie AbstrachujeTV: niesmak, żenada i do zobaczenia w sądzie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum