Rusza kolejna edycja konkursu "Zdrowy Samorząd". Zgłoszenia do 16 stycznia

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia23 listopada 2022 15:30

Już po raz szósty redakcje Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia organizują Konkurs "Zdrowy Samorząd" – jedno z wydarzeń towarzyszących VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 9 i 10 marca 2023 r.).

Rusza kolejna edycja konkursu "Zdrowy Samorząd". Zgłoszenia do 16 stycznia
Laureat w kategorii Zdrowe Województwo: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. PTWP
 • Celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.
 • W poprzedniej edycji do redakcji wpłynęło ponad 90 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. 
 • Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną konkursu, a jeden z projektów otrzymał także nagrodę czytelników Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego.

Właśnie rusza tegoroczna edycja Konkursu, a nasze redakcje czekają na zgłoszenia konkursowe. 

Podobnie jak w latach ubiegłych nagrody – statuetki "Zdrowy Samorząd" – zostaną przyznane w trzech kategoriach:  

 • Zdrowa Gmina 
 • Zdrowy Powiat 
 • Zdrowe Województwo

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Kilka podstawowych informacji na temat konkursu: 

 1. Szczegółowe informacje na temat konkursu w regulaminie, który dołączony jest do artykułu w formacie PDF. 
 2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 3. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 16 stycznia 2023 roku wyłącznie elektronicznie, na adres: zdrowysamorzad@ptwp.pl. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do Organizatora drogą elektroniczną na wskazany adres w formie opisu aktywności danego samorządu w zakresie promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki. Opis zgłoszenia powinien zostać przygotowany wg punktów z załącznika nr 1 do regulaminu.
 4. Zgłoszenia uwzględniać mogą wybraną aktywność JST dotyczącą realizacji programów polityki zdrowotnej i innych zadań związanych z edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka w latach 2019-2022. 
 5. Zgłaszający może wysłać maksymalnie trzy zgłoszenia, przy czym opis jednego zgłoszenia nie powinien być dłuższy niż 7 tys. znaków, licząc ze spacjami.
 6. Ostatecznego wyboru laureatów – spośród zgłoszonych kandydatur – dokona Rada Konsultacyjna Konkursu, powołana przez Organizatora, w skład której będą wchodzić między innymi przedstawiciele instytucji centralnych i uczelni medycznych.

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum