Roztwór doustny metotreksatu trafia na polski rynek

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2019 16:11

18 listopada br. firma Accord Healthcare Polska Sp. z o.o. wprowadza na rynek polski pierwszy i jedyny dostępny roztwór doustny metotreksatu - Jylamvo. Został opracowany jako hybrydowa forma MTX w odniesieniu zarówno do podania podskórnego, jak i formulacji tabletek doustnych - podaje spółka w komunikacie prasowym.

Roztwór doustny metotreksatu trafia na polski rynek
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Lek Jylamvo wskazany jest w leczeniu chorób reumatologicznych, dermatologicznych i w onkologii i hematologii.

Wskazania do stosowania obejmują: czynne reumatoidalne zapalenie stawów u dorosłych pacjentów; postać wielostawowego ciężkiego czynnego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów u  młodzieży i  dzieci w  wieku co najmniej 3 lat w przypadku, gdy odpowiedź na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) była niezadowalająca.

Ponadto wskazania do stosowania roztworu doustnego metotreksatu obejmują: ciężką, oporną na leczenie, prowadzącą do inwalidztwa łuszczycę nieodpowiadającą w wystarczający sposób na inne rodzaje terapii; ciężkie łuszczycowe zapalenia stawów u dorosłych pacjentów; leczenie podtrzymujące w ostrej białaczce limfoblastycznej u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku co najmniej 3 lat.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum