Rozliczenie punktów edukacyjnych farmaceutów

Autor: OIA Katowice/Rynek Zdrowia • • 12 lipca 2013 10:17

W tym roku kończy się drugi 5-letni okres edukacyjny farmaceutów, którzy otrzymali prawo wykonywania zawodu przed 2004 rokiem oraz pierwszy 5-letni okres, gdy farmaceuci otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2008 roku. Wiąże się to z koniecznością rozliczenia z punktów edukacyjnych.

Rozliczenie punktów edukacyjnych farmaceutów
W tym roku kończą się kolejne okresy edukacyjne (2009 - 2013) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:

- drugi 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu przed rokiem 2004 i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące,

- pierwszy 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2008 roku i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące.

Od 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5-letni okres edukacyjny. Dlatego należy rozliczyć w izbie aptekarskiej zakończony okres edukacyjny, dokumentując zebrane 100 punktów edukacyjnych.

Czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

W celu przedłużenia należy złożyć wniosek do końca 2013 roku.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum