Rośnie rynek apteczny - we wrześniu o ok. 9,5 proc.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2010 19:19

Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła we wrześniu 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 9,5 proc. do 2,13 mld zł, a w ujęciu miesięcznym o 25 proc. - poinformował w piątek (8 października) IMS Health.

Rośnie rynek apteczny - we wrześniu o ok. 9,5 proc.
– Ponad dziewięcioprocentowy wzrost wartości rynku aptecznego we wrześniu to dobra wiadomość dla hurtowni, dla których wyniki osiągane w drugim półroczu mają często decydujący wpływ na rezultat całego roku. Jeśli w ostatnich trzech miesiącach wzrost wartości rynku w ujęciu rok do roku utrzyma się na poziomie dziewięciu procent, to cały rok powinien zamknąć się sześcioprocentowym wzrostem – powiedział Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

– Warto zauważyć, że tegoroczny wrzesień przyniósł ponadto rekordową miesięczną sprzedaż z hurtowni do aptek: 2,1 mld złotych – tak wysokiej sprzedaży do tej pory nie notowaliśmy – dodał Gawroński.

Łącznie po dziewięciu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 16,7 miliardów złotych, o 5,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum