Resort przedsiębiorczości i Roche podpisały umowę o współpracy w zakresie nowych technologii

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2019 18:09

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz firma Roche podpisały umowę o strategicznej współpracy w dziedzinie nowych technologii. Celem porozumienia jest wspieranie rozwoju innowacji w obszarze farmacji, biotechnologii i bioinformatyki w Polsce.

Resort przedsiębiorczości i Roche podpisały umowę o współpracy w zakresie nowych technologii
Podpisanie umowy pomiędzy MPiT a frmą Roche; FOT. Materiały prasowe

- W liście intencyjnym Roche - globalny pionier w dziedzinie biotechnologii - zadeklarowało utworzenie w naszym kraju globalnego działu Procurement Hub, obsługującego całą Grupę, w którym zatrudnienie znajdą najlepsi specjaliści i menedżerowie. Ponadto firma będzie corocznie zwiększała fundusze na rozwój Globalnego Centrum Usług Informatycznych Roche w Warszawie i Poznaniu. Nie oznacza to, że nie powstaną kolejne inwestycje Grupy w Polsce. Obie strony zgodziły się na dialog w tej kwestii - informuje Roche w komunikacie prasowym.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, wdrażając Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, wspiera firmy, które planują realizację innowacyjnych projektów w Polsce. Celem obu partnerów jest stymulowanie rozwoju nowoczesnych technologii oraz wiedzy w kluczowych dla polskiej gospodarki obszarach, takich jak farmacja, biotechnologia, IT oraz zarządzanie. Osiągnięcie tego celu stanie się możliwe dzięki zatrudnianiu wysoko wyspecjalizowanych pracowników, tworzeniu niezbędnej infrastruktury oraz dalszemu wspieraniu rozwoju kadry naukowej, klinicznej oraz akademickiej w Polsce.

- Polska ma do zaoferowania wysokiej klasy naukowców, specjalistów oraz managerów. Widzą to najwięksi globalni inwestorzy, którzy szukają optymalnych warunków do prowadzenia swojej działalności oraz dalszego rozwoju. Podpisane porozumienie zaowocuje nie tylko setkami nowych miejsc pracy, ale także transferem wiedzy, doświadczenia oraz kompetencji menedżerskich, które są świetnym stymulatorem dla rozwoju technologicznego w Polsce - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Jednym z sygnatariuszy porozumienia jest Luc Dirckx, Sub Regional Head Roche Pharma at Roche Pharmaceuticals odpowiadający za działalność Roche w Europie. – To dla mnie zupełnie naturalne, że kładziemy nacisk na rozwój inwestycji w Polsce. Znajdujemy tu wysoko wykwalifikowanych pracowników, współpracujemy z wieloma instytutami i uczelniami oraz mamy odpowiedzialnych partnerów po stronie administracji centralnej, z którymi możemy śmiało planować nasze działania na wiele lat do przodu - zaznaczył Luc Dirckx.

Sygnatariusze deklaracji podkreślali również fakt, że inwestycje związane z innowacyjnością i technologiami firmy Roche rozwijane są w Polsce już od wielu lat, a centra kompetencyjne mieszczące się w naszym kraju mają realny wpływ na funkcjonowanie globalnych struktur firmy.

- Już wkrótce otwieramy w Warszawie Procurement HUB, które będzie obsługiwać zamówienia składane przez naszą firmę w całej Europie. Zajmie się tym zespół liczący początkowo 100 specjalistów, który sukcesywnie będzie rozwijany - poinformował Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska. Podkreślił, że Roche planuje kolejne inwestycje w Polsce, a dzięki temu porozumieniu Polska zyskuje szanse na ciekawe i innowacyjne inwestycje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum