Rekordowy rachunek w aptece: pacjentka w obawie przed epidemią wydała na leki 1,2 tys. zł

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2020 20:36

Na rachunku jednej z aptek w wysokości 1200 zł widnieją leki wykupione zapobiegawczo na wypadek epidemii koronawirusa - podał w mediach społecznościowych reporter TOK FM Michał Janczura.

Ten rachunek za leki był naprawdę słony Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

- Taką kwotę wydała pacjentka w ramach robienia "zapasów przed epidemią" w postaci witamin i specyfików przeciwgorączkowych. Aptekarze przysyłają kolejne rachunki i piszą, że są coraz bardziej przerażeni. Ministrze Zdrowia, chyba trzeba coś z tym zrobić - napisał na Twitterze reporter TOK FM.

Jak wyjaśnia komentująca post Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych z firmy Polpharma, ludzie się boją, to naturalne.

- Media grzeją temat do granicy absurdu. Co może zrobić minister? Reglamentować leki ? To nic nie da, jeśli ktoś chce zrobić zapasy i tak zrobi. Moim zdaniem w mediach powinno być teraz więcej lekarzy, a mniej showmanów. Trzeba uspokoić ludzi - pisze.

- Pełna zgoda. Publikuję te dane tylko po to, by pokazać do jakich absurdów dochodzi. Moim skromnym zdaniem to jest gorsze od samego koronawirusa. Trzeba uspokoić i pokazać że robienie zapasów nie ma sensu - odpowiedział reporter TOK FM. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum