×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Reklama zachęca pacjentów do chodzenia na skróty

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia27 listopada 2013 11:48

Lekarze są oburzeni reklamą produktu, który - ich zdaniem - skutkuje ignorowaniem objawów choroby, a nie leczy przyczyn.

Reklama zachęca pacjentów do chodzenia na skróty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Chodzi o Detusan, który u palaczy ma "zmniejszać częstotliwość odruchu kaszlowego, działać ochronnie na błonę śluzową gardła i łagodzić suchość" wywołaną nałogiem.

- Kaszel dla palacza może być uciążliwy, ale nie tłumaczy to zachęcania do jego leczenia. Bo to tylko objawy choroby. Kaszel to reakcja obronna organizmu. U palaczy jest wynikiem drażnienia oskrzeli przez dym. Stopniowo zanikają u nich komórki oczyszczające drogi oddechowe, oskrzela stają się coraz grubsze, pojawiają się ogniska przedrakowe. Kaszel to sygnał do wykonania badania pod kątem raka, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i astmy oskrzelowej - wyjaśnia Małgorzata Jędrzejczak, świętokrzyski konsultant w dziedzinie pulmonologii.

Jednak wytwórca produktu zwraca uwagę na liczbę reklam leków wspierających wątrobę. Żadna z nich nie zachęca do unikania niezdrowego jedzenia czy alkoholu. Produkty mają przynieść ulgę po obżarstwie.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum