×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rada Przejrzystości nadal bez wypłaty

Autor: LJ/rynekzdrowia.pl26 kwietnia 2012 08:46Aktualizacja: 27 kwietnia 2012 09:01

Jak informują nas członkowie Rady Przejrzystości, nadal nie ma rozporządzenia dotyczącego uposażeń członków Rady. Osobom dojeżdżającym z innych miast nie są zwracane koszty biletów na dojazdy.

Rada Przejrzystości nadal bez wypłaty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Czujemy się zlekceważeni przez ministra zdrowia. Tym bardziej, że państwo oddało w nasze ręce uchwałą sejmową decyzje dotyczące refundacji leków na setki milionów złotych - zauważa dr Marek Wroński, jeden z członków Rady.

O problemie braku rozporządzenia w sprawie wysokości wynagrodzenia członków i przewodniczącego Rady pisaliśmy już w marcu br. Rada funkcjonuje od 7 lutego, dotąd odbyło się 14 posiedzeń. Nadal jednak przedstawiciele Rady pracują społecznie.

W ustawie o refundacji leków jest zawarte sformułowanie, że za każdy udział w posiedzeniu Rady wynagrodzenie dla jej członka nie może przekraczać 3,5 tys. zł i więcej niż 10,5 tys. zł miesięcznie.

Ministerstwo Zdrowia w opublikowanym 23 marca projekcie rozporządzenia określiło wysokość wynagrodzenia: 3000 zł brutto dla przewodniczącego Rady, 2700 zł dla wiceprzewodniczącego i po 2500 zł dla członków.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze