Przejęcia: krakowska Farmina kupiła przedsiębiorstwo Apipol-Farma

Autor: Rynek Zdrowia • • 31 marca 2017 18:41

Po kilkumiesięcznym okresie zakończyły się prace związane z przejęciem przedsiębiorstwa P.P.-F. Apipol-Farma Sp. z o.o. przez krakowskiego producenta leków Farmina sp. z o.o.

Przejęcia: krakowska Farmina kupiła przedsiębiorstwo Apipol-Farma
Od 22 marca 2017 r. produkty oraz marka Apipol-Farma stają się własnością Farminy wraz z zakładem produkcji farmaceutycznej w Myślenicach koło Krakowa. Fot. archiwum

Od 22 marca 2017 r. produkty oraz marka Apipol-Farma stają się własnością Farminy wraz z zakładem produkcji farmaceutycznej w Myślenicach koło Krakowa, gdzie kontynuowana będzie nieprzerwanie działalność, teraz pod nazwą Farmina sp. z o.o.

- Wchłonięcie przedsiębiorstwa Apipol-Farma, tak jak przejęcie w 2014 r. niemieckiej spółki produkcji farmaceutycznej Spreewälder Arzneimittel GmbH, wzmacnia naszą pozycję poprzez ożywienie i rozwinięcie tradycji produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków bazujących na naturalnych komponentach pszczelich - powiedział zaraz po podpisaniu umowy prezes Farminy Wojciech Świderski.

- Wzmacnia też nasz potencjał produkcyjny w certyfikowanej wytwórni GMP, w której również będziemy kontynuować produkcję kontraktową dla kilku kluczowych klientów. Dyrektorem zarządzającym zakładem pozostaje dr Krystian Sodzawiczny - dodał.

Grupa Farmina posiada teraz trzy wytwórnie - Kraków, Märkische Heide i Myślenice.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum