Projekt rozporządzenia o receptach: wysyp propozycji aptekarzy

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2009 15:02

Do 3 listopada Naczelna Rada Aptekarska zbierała od członków NRA i okręgowych oddziałów samorządu aptekarskiego pisemne propozycje i uwagi do paragrafu 34 projektu rozporządzenia w sprawie recept lekarskich.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, wiceprezes NRA dr Marek Jędrzejczak przyznaje, że wpłynęło wiele bardzo podobnych wniosków.

– Wypowiedziała się każda okręgowa rada. Dostaliśmy również kilkanaście indywidualnych wniosków. To postulaty, które wcześniej były już podnoszone przez aptekarzy. Należy zaznaczyć, że podobne sugestie otrzymywaliśmy przed rozpoczęciem tej procedury – mówi nam Marek Jędrzejczak.

Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej nie kryje, że we wnioskach przewija się głównie apel, aby nie angażować w te kwestie pacjentów.

- Ze wszystkich wniosków wynika, że drobne błędy formalne popełniane przez lekarzy przy wypisywaniu recept, nie mogą odbierać pacjentom konstytucyjnego prawa do opieki zdrowotnej, a tym samym zmuszać ich do opłat 100 % za leki, które należą im się z refundacją – dodaje wiceprezes Jędrzejczak.

Przypomnijmy, że punktem spornym jest paragraf 34 rozporządzenia o receptach. Na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia 27 października przedstawiciele NRA zaproponowali zmodyfikowaną wersję przepisu, jako kompromisową, która nadal będzie podtrzymana.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum