Prezes NRA: nie wezmę udziału w debacie w BCC, bo to jest lobbing

Autor: NIA/Rynek Zdrowia • • 04 października 2013 11:02

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz nie weźmie udziału w debacie, która 7 października ma się odbyć w siedzibie Business Centre Club. Spotkanie to - w opinii Naczelnej Izby Aptekarskiej - jest częścią akcji lobbingowej organizacji reprezentujących środowiska biznesowe, które kwestionują zakaz reklamy aptek i ich działalności.

Prezes NRA: nie wezmę udziału w debacie w BCC, bo to jest lobbing
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W liście do Agnieszki Janczewskiej-Radwan z Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC prezes NRA obszernie uzasadnia swoje stanowisko w sprawie wspomnianej debaty - poinformował w piątek (4 października) Eugeniusz Jarosik z Biura Prasowego Naczelnej Izby Aptekarskiej.

"W programie debaty zabrakło tak ważnych tematów, jak radykalne ograniczenie obrotu pozaaptecznego lekami i suplementami diety, uszczelnienie przepisów antykoncentracyjnych czy przywrócenie zasady - apteka dla aptekarza lub spółki aptekarskiej" - czytamy na stronie internetowej NIA.

Przypomniano też, że samorząd aptekarski konsekwentnie domaga się, aby przy wydawaniu zezwoleń na prowadzenie apteki uwzględniane były, tak jak w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej, kryteria demograficzne i geograficzne.

Wyrażono nadzieję, że Business Centre Club poprze te ważne postulaty Naczelnej Izby Aptekarskiej akceptowane przez zdecydowaną większość członków samorządu aptekarskiego.

Więcej: nia.org.pl

Czyt. także: Farmaceuci mówią "nie" zniesieniu zakazu reklamy aptek

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze