Poznań: uruchomiono Punkt Opieki Farmaceutycznej dla seniorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 listopada 2019 14:35

W Poznaniu uruchomiono Punkt Opieki Farmaceutycznej dla seniorów. Osoby, które ukończyły 75 lat i przyjmują co najmniej 10 leków lub innych preparatów medycznych mogą w nim otrzymać poradę specjalisty jak bezpiecznie je zażywać.

Fot. Archiwum

Punkt Opieki Farmaceutycznej działa w budynku poznańskiego urzędu miasta przy ul. 3 Maja 46. Seniorów obsługuje w nim farmaceuta, który ma doradzać jak bezpiecznie stosować specyfiki medyczne przyjmowane przez najstarszych mieszkańców.

Poznański magistrat poinformował, że na pierwszą wizytę w punkcie seniorzy muszą zabrać ze sobą wszystkie zażywane leki, suplementy diety czy zioła, a także dokumentację medyczną. Potrzebny jest również dokument potwierdzający wiek i miejsce zamieszkania osoby starszej.

W trakcie pierwszego spotkania, które może trwać do godziny, farmaceuta przeprowadzi pełny wywiad medyczny i farmakoterapeutyczny, założy stosowną dokumentację oraz udzieli pierwszych porad.

W czasie drugiej wizyty specjalista ma przekazać seniorowi opracowane szczegółowe zalecenia, a w razie potrzeby wręczy zapisane na kartce informacje dla lekarza rodzinnego.

Na konsultacje z farmaceutą należy się zarejestrować telefonicznie dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Punkt Opieki Farmaceutycznej to nowa usługa oferowana starszym osobom przez poznański magistrat w ramach pakietu Poznań Viva Senior. Program porad farmaceutycznych to pilotażowy projekt, który potrwa do końca roku.

W ramach pakietu Viva Senior do tej pory najstarsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli korzystać m.in. z usługi "Złota Rączka" - czyli bezpłatnych drobnych napraw, czy z oferty "Taksówka dla seniora" - bezpłatnych usług transportowych dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną.

W tym roku do pakietu Viva Senior dołączono także ofertę pomocy w transporcie osób starszych na największych poznańskich cmentarzach oraz usługę sprzątania nagrobków osób bliskich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum