×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poważne braki leku na depresję. Dostawa do aptek zapowiedziana w połowie marca

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl19 lutego 2023 14:30

Fevarin to doustne tabletki z fluwoksaminą. Pacjenci skarżą się na niska dostępność preparatu. Jak poinformował producent,  lek ma pojawić się w aptekach w połowie marca - zakomunikował  portal GdziepoLek.pl.

Poważne braki leku na depresję. Dostawa do aptek zapowiedziana w połowie marca
Lek antydepresyjny powinien pojawić się w połowie marca. Fot. Shutterstock
  • Fevarin to doustne tabletki z fluwoksaminą
  • Substancja czynna poprawia przekaźnictwo serotoninergiczne i wykazuje tym samym działanie przeciwdepresyjne
  • Pacjenci obserwują braki leku w aptekach. Ma do nich wrócic w połowie marca

Lek antydepresyjny trudno dostępny

Produkt wskazany jest w leczeniu ciężkiej depresji oraz w przypadku występowania zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Refundowany preparat ostatnio jest trudno dostepny.

- Od producenta mamy informację, iż Fevarin 50 mg po 60 tabletek ma być ponownie dostępny w aptekach w połowie marca 2023 r. - poinformował portal GdziePoLek.pl.

Substancją czynną preparatu jest fluwoksamina, lek należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (stosuje się czasem skrót SSRI pochodzący od angielskiej nazwy tej grupy leków - selective serotonin reuptake inhibitor).

Serotonina to neuroprzekaźnik, który w ośrodkowym układzie nerwowym odgrywa istotną rolę w przekazywaniu informacji pomiędzy neuronami.

Działanie fluwoksaminy polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i nasileniu pobudzenia komórki odbierającej informację (wzmocnienie przekazywanego sygnału). Większa stymulacja zależnych od serotoniny komórek wiązana jest z działaniem przeciwdepresyjnym. Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze