Pomorze: rozliczanie refundacji w aptekach - system szwankuje

Autor: LJ/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2013 16:07

Aptekarze z Pomorza skarżą się na przerwy techniczne w pracy elektronicznego systemu do rozliczania refundacji za leki z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pomorze: rozliczanie refundacji w aptekach - system szwankuje

System zawiesza się i uniemożliwia przygotowanie zestawień, stanowiących postawę do zwrotu refundacji za zrealizowane recepty. Kiedy jedna z takich awarii trwała pięć dni, zareagowała Okręgowa Izba Aptekarska w Gdańsku.

Jej szef, Paweł Chrzan zauważa, że system nie działa tak, jak należy. - Zdarzają się różnego typu przerwy i konserwacje. Gdyby jakikolwiek bank działał w ten sposób jak system NFZ, to momentalnie wszyscy by wycofali z takiej instytucji swoje lokaty czy rachunki - mówił dla portalu trójmiejskiej gazety.pl.

Nie tylko aptekarze z Pomorza mają problem ze sprawozdawaniem do NFZ kolejnych zestawień refundacyjnych.

Jeszcze w lutym br. Naczelna Izba Aptekarska przygotowała ankietę dotyczącą problemów związanych z rozliczaniem zestawień refundacyjnych przekazywanych drogą elektroniczną do NFZ. Obecnie wyniki ankiety są analizowane. Wnioski zostaną przedstawione prezesowi NFZ w celu udokumentowania problemów, z jakimi  spotykają się aptekarze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum