Pomorze: monitorują ceny zamienników leków

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2013 16:22

Z badań TNS wynika, że osoby z grupy 60+ przeznaczają na leki średnio148 zł miesięcznie, czyli dwa razy więcej niż średnia wśród dorosłych Polaków. Istnieje program, który ma spowodować by apteki częściej proponowały seniorom tańsze zamienniki leków.

Pomorze: monitorują ceny zamienników leków

Z myślą o tym by seniorzy nie przepłacali za leki funkcjonuje Program 60+. Jak przekonuje ekspert tego programu Małgorzata Marchewka, jego celem jest propagowanie wiedzy na temat obniżania kosztów terapii poprzez stosowanie tańszych zamienników leków. Przyłączyć może się do niego każdy senior.

- Aż co czwarty senior płaci o 50 proc. więcej niż mógłby zapłacić za lek o takich samych właściwościach - mówi Dziennikowi Bałtyckiemu Małgorzata Marchewka.

Z badań ankietowych wynika, że 32 proc. mieszkańców Pomorza w wieku powyżej 60 lat zdarzyło się przynajmniej raz nie wykupić leków z recepty lub zażywać mniejszą od przepisanej dawkę, zazwyczaj z powodów finansowych.

Jak podaje gazeta, w Programie 60+ zarejestrowanych jest aktualnie 1,3 mln osób po 60 roku życia, a monitoringiem cen objętych zostało ponad 3 tys. leków w całej Polsce.  

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum