Polskie stery GSK przejmie nowy dyrektor

Autor: GSK/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2018 14:04

Już 1 kwietnia br. stanowisko dyrektora generalnego GSK w Polsce obejmie Nikos Xydias. Będzie odpowiedzialny za rozwój GSK w naszym kraju.

Polskie stery GSK przejmie nowy dyrektor
Nikos Xydias będzie nowym dyrektorem GSK w Polsce; FOT. Materiały prasowe

Xydias zastąpi Jonathana Sweetinga, który awansował na pozycję dyrektora Globalnej Franczyzy Leków Oddechowych GSK i został członkiem globalnego zespołu zarządzającego obszarem leków.

- Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do polskiego zespołu. Polska jest dla GSK wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych - zapowiedział Nikos Xydias.

Nikos Xydias rozpoczął pracę w GSK w 2003 r. W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora generalnego GSK w Bułgarii. Jest absolwentem Manchester Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i rachunkowości.

GSK jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, dostarczającym ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia. W kraju nad Wisłą zatrudnia ok. 1700 osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum