×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o lekach przeciwcukrzycowych na wykazach

Autor: LJX/rynekzdrowia.plOpublikowano: 21 czerwca 2012 18:01

Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z zadowoleniem przyjął informację, że w wykazie leków refundowanych, który ma obowiązywać od 1 lipca, znalazły się analogi insulin długodziałających: insulinum glargine (nazwa handlowa Lantus) i insulinum detemirum (nazwa handlowa Levemir) - informuje stowarzyszenie w komunikacie prasowym.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o lekach przeciwcukrzycowych na wykazach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zastrzeżenie PSD budzi jednak decyzja o zawężeniu grupy chorych, dla których te leki będą refundowane tylko do chorych na cukrzycę typu 1. Leki te nie będą w ogóle refundowane dla chorych na cukrzycę typu 2.

Sporym rozczarowaniem dla PSD jest również brak na nowej liście refundacyjnej leków inkretynowych. W opinii Stowarzyszenia, leki te pozwalają na odsunięcie w czasie rozpoczęcia insulinoterapii.

"Tysiące chorych oczekiwało, że zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, inkretyny zostaną od 1 lipca objęte refundacją. Niestety wbrew oczekiwaniom, diabetycy nadal będą musieli płacić za nie z własnych środków" - piszą w komunikacie przedstawiciele PSD.

Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przesłał do Ministerstwa Zdrowia pismo z uwagami dotyczącymi ogłoszonego projektu obwieszczenia w sprawie wykazu leków refundowanych, w którym zaapelował o uzupełnienie zaproponowanej listy o leki inkretynowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze