Polska popiera unijną wspólną ocenę technologii medycznych, ale...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 19:56

Minister zdrowia Łukasz Szumowski weźmie udział w piątek (22 czerwca) w Luksemburgu w posiedzeniu Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO). Będzie dotyczyło m.in. zasad wspólnych ocen technologii medycznych.

Polska, podobnie jak wiele innych państw członkowskich, "wyraża głębokie obawy" co do treści art. 8 zaproponowanego rozporządzenia. Fot. archiwum

Podczas posiedzenia omawiana będzie m.in. inicjatywa Komisji Europejskiej dotycząca projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie oceny technologii medycznych. Pracuje nad nią grupa robocza ds. farmaceutyków i wyrobów medycznych.

Resort zdrowia podał, że Polska pozytywnie odnosi się do dobrowolnej współpracy państw członkowskich dotyczącej wspólnej oceny technologii medycznych w UE i popiera dążenia do zapewnienia możliwości wykorzystania w większym stopniu rezultatów wspólnych prac w państwach UE.

Według informacji przekazanej PAP przez ministerstwo, Polska stoi jednak na stanowisku, że nie należy uniemożliwiać państwom członkowskim dokonywania własnych ocen klinicznych.

Polska, podobnie jak wiele innych państw członkowskich, "wyraża głębokie obawy" co do treści art. 8 zaproponowanego rozporządzenia dotyczącego obowiązkowego wykorzystania wspólnych klinicznych ocen technologii medycznych i zakazującego przeprowadzania własnych ocen na poziomie krajowym.

PAP - Wojciech Kamiński

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum