Polpharma wskazana jako narodowy czempion

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2018 17:38

Polpharma zajęła 6. miejsce w rankingu Narodowych Czempionów przygotowanym przez ośrodek analityczny Polityka Insight. Ranking został opublikowany w raporcie "Narodowi Czempioni. Jakich potrzebuje Polska?".

Polpharma zajęła 6. miejsce w rankingu Narodowych Czempionów. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Cechą wspólną czempionów narodowych jest przede wszystkim ich duże znaczenie dla gospodarki. Czempioni narodowi dają motywację do rozwoju biznesu i są wizytówką za granicą. Cechuje ich wysoka aktywność na arenie międzynarodowej, oligopolistyczna lub nawet monopolistyczna pozycja w branży i wysoka skłonność do finansowania badań nad innowacjami - definiował czempionów ośrodek analityczny.

Polpharma zajęła wysokie 6 miejsce w rankingu, plasując się za takimi gigantami jak KGHM, PKN Orlen, PGNIG, Ciech i Synthos. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Asseco, Comarch, Azoty i Boryszew - podaje Polpharma w informacji dla mediów.

Na ostateczną pozycję firmy w rankingu składały się następujące kryteria: znaczenie firmy dla polskiej gospodarki, pozycja w branży, skala obecności zagranicą oraz poziom innowacyjności.

W kategorii "innowacyjność" Polpharma zajęła bardzo wysoką 3. pozycję wśród wszystkich czempionów, wyprzedzając m. in. PKN Orlen, Synthos i Energę. Pod kątem obecności zagranicą Polpharma uplasowała się zaś na 5. miejscu, wyprzedzając nawet zwycięzcę całego rankingu, KGHM - mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR Polpharmy SA.

Raportu został przedstawiony w poniedziałek (9 kwietnia) w Warszawie, z udziałem m. in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Po prezentacji raportu odbyła się debata czempionów z udziałem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa, prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasza Pisuli, prezesa Polpharmy Markusa Siegera i wiceprezesa Asseco Artura Wizy.

- Polpharma jest partnerem polskiej gospodarki i przyczynia się do jej rozwoju w oparciu o wiedzę i najnowocześniejsze technologie. Naszym największym atutem jako narodowego czempiona jest innowacyjność. Stale inwestujemy w nowe, potrzebne pacjentom produkty. W skali całej Grupy w roku 2017 zainwestowaliśmy 11,4% przychodów w badania i rozwój, a w roku 2018 będzie to już prawie 14% - mówił Prezes Polpharmy.

Pełny raport jest dostępny pod linkiem: http://www.politykainsight.pl/czempioninarodowi/

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum