Polpharma kupiła prawa do popularnego probiotyku

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2017 14:13

Spółka Biomed Lublin sprzedała Polpharmie prawa do swojego najbardziej rozpoznawalnego produktu - leku Lakcid. W ten sposób firma zyskała środki na spłatę długów.

Biomed dalej będzie produkował lek i dostarczał go Polpharmie przez przynajmniej pięć najbliższych lat. W ramach umowy spółka uzyskała też licencję na sprzedaż substancji czynnej na rynkach zagranicznych, poza piętnastoma krajami (w tym Polską), które „są przedmiotem zainteresowania grupy Polpharma”.

Prawie dwie trzecie pieniędzy od Polpharmy (11,7 mln zł) trafić ma od razu do PARP, która jest największym wierzycielem Biomedu. Chodzi o pieniądze, które spółka dostała pod koniec poprzedniej dekady na dokończenie inwestycji w budowę zakładu frakcjonowania osocza. Biomed pozyskał na ten cel prawie 100 mln zł dotacji. Na początku ubiegłego roku złożył wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, a potem wynegocjował z najważniejszymi wierzycielami plan spłaty zadłużenia.

Spółka ma spłacać PARP jeszcze przez dwa lata, co roku oddając agencji po 9,7 mln zł.

Sprzedaż praw do marki Lakcid była jednym z głównych elementów planu restrukturyzacyjnego. Poza nią spółka zapowiedziała sprzedaż nieruchomości nieoperacyjnych, a także pozyskanie pieniędzy z emisji akcji do nowych inwestorów. 

Więcej: www.pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum