Polacy coraz więcej wydają na leki

Autor: WP/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2015 10:28

Rynek farmaceutyczny notuje systematyczny wzrost dochodów. Wartość rynku aptecznego rośnie o 5,3 proc., a rynek sprzedaży hurtowej do aptek o blisko 9 proc. rocznie. Najwyższy udział w strukturze rynku mają leki bez recepty.

Polacy coraz więcej wydają na leki
Rynek farmaceutyczny notuje systematyczny wzrost dochodów Fot. PTWP

Z danych PharmaExpert wynika, że w październiku rynek farmaceutyczny zanotował sprzedaż na poziomie blisko 2,7 mld zł. Wartość sprzedaży rynku wobec analogicznego okresu 2014 roku wzrosła o 146 mln zł, czyli o 5,7 proc. Z podsumowania III kwartału tego roku przygotowanego przez Pelion Healthcare Group wynika, że wartość rynku aptecznego sięga blisko 22 mld zł, co oznacza 5,3 proc. wzrostu względem analogicznego okresu 2014 roku - informuje wp.pl

Jak wyjaśnia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Jacek Dauenhauer, wiceprezes zarządu ds. strategii finansowej w Pelion Healthcare Group, wzrost na rynku farmaceutycznym notowany jest od wielu lat. Jedyny rok, w którym odnotowana została ujemna dynamika rynku, to 2012, kiedy wchodziła nowa ustawa refundacyjna.

W opinii Pelion Healthcare Group wzrost rynku farmaceutycznego rzędu 4–6 proc. w skali roku wynika m.in. z czynników demograficznych.

Więcej: finanse.wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum