Pierwsze decyzje Rady Przejrzystości
Odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Przejrzystości, która ma zastąpić Radę Konsultacyjną w Agencji Oceny Technologii Medycznych i opiniować wnioski refundacyjne.

W trakcie posiedzenia została przygotowana uchwała w sprawie zasadności zakwalifikowania leku Brilique (ticagrelor) jako świadczenia gwarantowanego we wskazaniu: w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ang. ASA), w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, w tym u pacjentów leczonych farmakologicznie lub za pomocą przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI) lub pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG)
Przygotowano także uchwałę o zasadności zakwalifikowania leku Kreon (pancreatin) jako świadczenia gwarantowanego we wskazaniu: zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki oraz o zakwalifikowania leku Adenuric (febuxostat) jako świadczenia gwarantowanego we wskazaniu: leczenie przewlekłej hiperurykemii w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie złogów moczanowych (w tym guzki dnawe i (lub) zapalenie stawów dnawe czynne lub w wywiadzie).
Więcej: www.aotm.gov.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)