PiS chce informacji premiera w sprawie listy leków refundowanych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2012 15:05

Klub PiS chce uzupełnienia porządku obrad rozpoczynającego się we wtorek (28 lutego) posiedzenia Sejmu o informację premiera m.in. w sprawie listy leków refundowanych i działań ministra zdrowia - poinformował w poniedziałek poseł PiS Bolesław Piecha.

- Złożyliśmy do sekretariatu pani marszałek pismo z prośbą o pilne umieszczenie w porządku obrad bieżącego posiedzenia Sejmu informacji, o którą wystąpiliśmy do prezesa Rady Ministrów pana Donalda Tuska, w sprawie dalszego ciągu zamieszania związanego z ustawami refundacyjnymi i działaniami ministra zdrowia - powiedział Piecha na konferencji prasowej.

Szef sejmowej Komisji Zdrowia argumentował, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, że nowe listy leków refundowanych będą publikowane z 14-dniowym wyprzedzeniem, tak się nie stało.

Zdaniem Piechy, 216 preparatów widniejących na liście to "są nowe-stare preparaty". - Z tej liczby, 214 to nic innego tylko te leki, które były na liście jeszcze do 31 grudnia 2011 roku - powiedział poseł PiS.

Dodał, że na listę leków refundowanych wróciły paski do pomiaru stężenia cukru we krwi, które - według niego - były przedstawiane przez resort zdrowia jako nieprecyzyjne, fałszujące wyniki. - Nagle w ciągu czterech tygodni same wyzdrowiały i znowu są precyzyjne, doskonałe, wspaniałe i przywrócono je na podobnych warunkach bez renegocjacji ceny - powiedział Piecha.

Poseł PiS podkreślił, że chciałby się dowiedzieć od premiera - podczas sejmowej debaty nad rządową informacją, o którą wnioskuje jego klub - m.in. jak wygląda w Polsce polityka lekowa, co rząd zaoferuje diabetykom, których w Polsce jest 2,5 mln, czy kilkuset tysiącom cierpiacych na astmę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum