Phil Krzyzek został nowym prezesem firmy Merck

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 01 września 2020 19:08

Firma naukowo-technologiczna Merck, działająca w obszarach healthcare, life science oraz zaawansowanych materiałów i technologii, ma nowego prezesa zarządu. Od 1 września br. spółką w Polsce kieruje Phil Krzyzek, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora generalnego Działu Biopharma - podaje spółka w komunikacie.

Phil Krzyzek został nowym prezesem firmy Merck
Phil Krzyzek, prezes zarządu firmy Merck w Polsce; FOT. Materiały prasowe

Phil Krzyzek ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, zarówno w zakresie łańcucha dystrybucji, jak również w ramach programów bezpośredniego wsparcia pacjentów - w dużych spółkach o ugruntowanej pozycji, a także w start-upach.

Do Merck dołączył w styczniu 2017 r. obejmując stanowisko Senior Business Unit Director w brytyjskiej spółce, gdzie zarządzał takimi obszarami jak: leczenie niepłodności, endokrynologia oraz leczenie chorób cywilizacyjnych. Działające wówczas odrębnie zespoły przekształcił w jeden dynamicznie rozwijający się dział. Od początku 2020 roku pełnił funkcję Senior Director of Commercial Operations i odpowiadał za wdrożenie specjalnego programu odbudowy związanego z wybuchem pandemii COVID-19.

- „Global specialty innovator” to określenie, które bardzo dobrze oddaje globalne aspiracje naszej firmy. Z pewnością będziemy nadal realizować naszą lokalną rolę w dążeniu do ich realizacji. Widzimy również naszą rolę w walce z pandemią koronawirusa. Nasze produkty z tego obszaru są wykorzystywane między innymi w pracy nad: ponad 45 szczepionkami kandydackimi i 35 rozwiązaniami z zakresu technologii testowania na całym świecie - mówi Phil Krzyzek, prezes zarządu firmy Merck w Polsce - mówi Phil Krzyzek, prezes zarządu firmy Merck w Polsce.

- Jeśli chodzi o moje zainteresowania zawodowe, to zawsze skupiały się one wokół nauki i technologii. Oba te aspekty łączy w sobie Merck, który na polskim rynku działa już prawie od 30 lat. Przeprowadzka z Wielkiej Brytanii do Polski jest dla mnie także szczególnie ważna z powodów osobistych tj. ze względu na moje polskie korzenie - dodaje.

Phil Krzyzek, zanim dołączył do Merck, pracował dla takich firm jak Pfizer, AstraZeneca czy IQVIA. Zajmował wiele różnorodnych stanowisk, zdobywając doświadczenie zawodowe w obszarach: sprzedaży, marketingu, dystrybucji, rozwoju biznesu, a także zarządzania. Jest absolwentem mikrobiologii i technologii mikrobiologicznej na Uniwersytecie w Warwick. Posiada również tytuł MBA (Open University).

Selen Zeydanli Bisson, dotychczasowa prezes zarządu spółki Merck oraz dyrektor generalna Działu Biopharma, podjęła w ramach struktury firmy nowe wyzwania zawodowe poza Polską.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum