Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2019 12:58

12 kwietnia na głównym rynku GPW w Warszawie zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z rynku NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży suplementów diety pod marką Menavitin.

Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia
Pharmena przenosi swoje notowania z rynku NewConnect Fot. PTWP

Pharmena przenosi swoje notowania z rynku NewConnect, na którym jest obecna od sierpnia 2008 r. Debiutowi na GPW będzie towarzyszyć dopuszczenie do obrotu 5.730.000 akcji serii A, 524.260 akcji serii B, 781.782 akcji serii C oraz 1.759.010 akcji serii D. Akcje tych serii są obecnie notowane na rynku NewConnect. Dopuszczonych do obrotu ma również zostać 8.795.052 praw poboru akcji serii E a po zakończeniu oferty publicznej, akcje nowej emisji serii E w ilości do 2.638.516 i wynikające z nich prawa do akcji - czytamy w komunikacie.

Konrad Palka, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Pharmena S.A. wyjaśnia, że przeniesienie na rynek podstawowy GPW to ważny krok w historii spółki. To realizacja przyjętej strategii rozwoju Pharmeny, która powinna przełożyć się na zwiększenie zainteresowania akcjami spółki ze strony nowych inwestorów. Od ub.r. firma zdobyła kilku nowych klientów, zarejestrowała w Europie cząsteczkę 1-MNA jako nową żywność, rozpoczęła sprzedaż suplementu diety Menavitin Cardio, a także znacząco poprawiła wyniki finansowe. W tym roku liczy na rozwój sprzedaży suplementów diety.

Pharmena prowadzi swoją działalność w oparciu o trzy linie biznesowe: sprzedaż i rozwój produktów dermokosmetycznych, suplementów diety oraz badania nad lekiem 1- MNA. Miniony rok był dla Spółki okresem intensywnych prac rozwojowych w zakresie derkomosmetyków, a także pierwszych wdrożeń nowej marki Menavitin.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum