PharmaNET: nowelizacja listy refundacyjnej nadal zbyt częsta

Autor: polskatimes.pl/Rynek Zdrowia • • 17 września 2013 10:17

Należy docenić fakt, że Ministerstwo Zdrowia dokonuje zmian w ustawie refundacyjnej. Niestety pozostawiono wiele zapisów, które w perspektywie półtorarocznego ich funkcjonowania przynoszą odwrotne skutki od zamierzonych - ocenia Marcin Piskorski, prezes zarządu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

PharmaNET: nowelizacja listy refundacyjnej nadal zbyt częsta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jego zdaniem, wprowadzone na mocy obowiązującej ustawy zmiany sposobu naliczania marży aptecznej doprowadziły do pogorszenia kondycji aptek, których wiele musiało się zamknąć.

- Wyzwaniem dla aptek i dostawców stały się także częste zmiany listy leków refundowanych. Obecnie jest ona zmieniana co 2 miesiące. Resort proponuje, aby lista była modyfikowana co 3 miesiące. Naszym zdaniem to nadal zbyt często - ocenia Piskorski

Dodaje: - Postulujemy, żeby lista refundacyjna zmieniała się dwa razy do roku, czyli co 6 miesięcy. Zbyt częste zmiany listy odbijają się negatywnie na działalności całego sektora, a także na pacjentach. Apteki w sytuacji kiedy wiedzą, że za chwile zmieni się lista, a wraz z nią ceny leków, zaczynają ograniczać zapasy.

Więcej: http://www.polskatimes.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze