PHF nie otrzymał wiążących ofert kupna Polfy Tarchomin

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2011 10:23

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM, które przeprowadzało due diligence Polfy Tarchomin, nie złożyło oferty wiążącej na jej zakup - poinformował w komunikacie prasowym Polski Holding Farmaceutyczny, nadzorujący proces prywatyzacji.

PHF nie otrzymał wiążących ofert kupna Polfy Tarchomin
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Opracowujemy nowy scenariusz prywatyzacji Polfy Tarchomin. Wykorzystamy wszystkie atuty spółki, łącznie z atrakcyjnymi gruntami, jakie posiada - powiedział cytowany w komunikacie Artur Woźniak, prezes PHF.

PHF dwukrotnie podchodził do sprzedaży Polfy Tarchomin. W 2010 roku oferty wiążące przesłały Polfarmex oraz Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM, ale nie spełniały one oczekiwań PHF. Proces sprzedaży Polfy Tarchomin został wznowiony w maju tego roku. Ofertę wstępną kupna spółki powtórnie złożyło Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM. Firma przeprowadziła due diligence, ale oferty wiążącej nie przesłała.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" zostały przekształcone w 1994 roku w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Firma jest jednym z największych krajowych producentów leków, w tym m.in. antybiotyków oraz insuliny. Od 2004 r. wchodzi w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze