PHF: dwie spółki w negocjacjach dotyczących kupna Polfy Warszawa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2011 20:54

Do ostatniego etapu negocjacji w sprawie kupna 85 proc. udziałów w Polfie Warszawa, który rozpocznie się 5 września, przeszły polska Polpharma oraz islandzki Actavis - poinformował Polski Holding Farmaceutyczny (PHF).

PHF: dwie spółki w negocjacjach dotyczących kupna Polfy Warszawa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Na ostatniej prostej w walce o kupno Polfy Warszawa znalazły się dwie firmy: polska Polpharma i islandzki Actavis. W przyszłym tygodniu, czyli od 5 września, Polski Holding Farmaceutyczny rozpocznie z nimi negocjacje -  powiedział cytowany w środowym (31 sierpnia) komunikacie prasowym Artur Woźniak, prezes PHF.

- Jeśli będą niezadowalające, do gry może wrócić Adamed. Ostateczna umowa sprzedaży spółki z wybranym inwestorem zostanie wynegocjowana w najbliższym czasie - zapowiedział Artur Woźniak.

Prezes dodał, że PHF podejmie ostateczną decyzję w sprawie sprzedaży Polfy najprawdopodobniej we wrześniu.

Należący do Skarbu Państwa PHF jest odpowiedzialny za prywatyzację Polfy Warszawa. W ofercie znajduje się ponad 140 leków, które są dystrybuowane na terenie Polski oraz eksportowane do kilkudziesięciu krajów na świecie.

Polfa Warszawa wypracowała w pierwszym kwartale 2011 roku 13,6 mln zł zysku wobec 11,3 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wzrosły w pierwszym kwartale tego roku do 93,5 mln zł z 91,8 mln zł w analogicznym okresie 2010 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum