Ostrzeżenie GIS przed partią suplementu diety z ekstraktem z konopi włóknistych

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2020 08:45

GIS opublikował komunikat ostrzegający przed spożyciem suplementu diety CannabiGold Smart (10 kapsułek), w którym zawartość Tetrahydrokannabinolu jest na poziomie 299 mg/kg.

Fot. Materiały prasowe

Na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii stwierdzono w produkcie zawartość tetrahydrokannabinolu (organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, izomer kannabidiolu i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach) na poziomie 299 mg/kg. Zgodnie z oceną ryzyka władz Szwajcarii, a także na podstawie oceny ryzyka ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, produkt o podanym numerze partii należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów.

Obecność tetrahydrokannabinolu stwierdzona w badanym produkcie wykazuje silne działanie psychoaktywne na organizm człowieka. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy (CUN) człowieka powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju.

Szczegóły dotyczące produktu do którego wydano ostrzeżenie: CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, producent - HemPoland Sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg, numer partii - CGC/1/18 z datą minimalnej trwałości - VII 2020.

Więcej: gis.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum